Preisklasse: Von zu

Vergleiche Einträge

Didimemlakport Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye'de hangi ülke vatandaşları gayrimenkul edinebilir?

Suriye ve Kuzey Kore dışındaki tüm ülke vatandaşları Türkiye’den gayrimenkul satın alabilirler. Türkiye’den gayrimenkul satın alan ülkelerin başında:

Almanya, Birleşik Devletler, Andorra, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Bahamalar, Bahreyn, Bangladeş, Barbados, Belçika, Belize, Benin, Bolivya, Bosna Hersek, Botsvana, Brezilya, Cape Verde, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador Estonya Fildişi Sahili, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gabon, Gana, Gine, Grenada, Guatemala, Guyana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Haiti, Hırvatistan, Hollanda, Honduras, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İtalya, İsveç, İsviçre, Jamaika , Japonya, Kamerun, Kanada, Kolombiya, Kore (Güney), Kosta Rika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malavi, Malezya, Mali, Malta, Moritanya, Mauritius, Meksika, Moldova, Monako , Mozambik, Nikaragua, Nijerya, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Rusya, San Marino, Senegal, Sırbistan-Karadağ, Singapur, Somali, Şili, Tanzanya, Uruguay, Venezuela ve Yeni Zelanda gelmektedir.

Bir ev değer kaybedebilir mi?

Genellikle, gayrimenkul hiçbir zaman değer kaybetmez. Mülkün amortismana uğraması çok yaygın olmadığından büyük bir yatırım aracıdır.

Ancak belirtmek isteriz ki; bir ev seçerken yeri ve topluluğu dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun, evlerin gelecekteki değerini büyük ölçüde etkileyebilir.

Eski bir ev iyi bir yatırım aracı olarak görülebilir mi?

Bu sadece bir tercih meselesidir, ancak hem yeni hem de eski evler, benzersiz zevkinize ve yaşam tarzınıza bağlı olarak farklı avantajlar sunar.

Eski evler genellikle yeni evlerden daha ucuza mal olabilir, ancak yeni evlerin eski evlerden daha ucuza mal olduğu birçok durum da vardır. Yeni evlerin çoğunda arka bahçe peyzajına ihtiyaç olmayacak ve bazılarında ön çevre düzenlemesi de bulunmayacaktır.

Emlakçı kime denir?

Kendi acentesini açma ve işletme yetkisine sahip temsilciye verilen addır. Sizlere yatırım ve yaşam değeri en yüksek gayrimenkulleri gösterir, alım ve / veya kiralama işlemlerinde yanınızda olur, yardımcı olur.

Tapu sigortası nedir?

Tapu sigortası, satıcı ve alıcıyı, söz konusu gayrimenkul üzerindeki uyuşmazlıklardan kaynaklanan zararlardan koruyan sigortadır.

Satın alma süreci nasıl işlemektedir?

Tarafınızca kapora yattıktan sonra sizin adınıza gayrimenkulun kontrollerini Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştiriyoruz. İşlemlerden sonra ise sıra sözleşmeyi gerçekleştirmeye geliyor. Sözleşmenizde teslim tarihi, özel şartlar, ödeme koşulları netleştiriliyor. İki da sözleşmeyi imzaladıktan sonra ise peşinat yatırılıyor.

Kira kontratı tek taraflı olarak iptal edilebilir mi?

Kira kontratını tek taraflı iptal etmek; temerrüt (anlaşmazlık) nedenidir.

Yabancı ülke vatandaşları için gayrimenkul satış işlem süresi nedir?

Normal koşullarda bu süreç 1-3 ay sürmektedir. Beş ay süreyi aşabilmesi de mümkündür. Yurt dışında, (Belçika) bir yıla yakın bekleme olabilmektedir. İspanya gibi bazı ülkelerde süre kısadır. Türkiye’de bu sürenin kısalması için çalışmalar yapılmaktadır.